Żakard i jego rodzaje.

Żakard to tkanina z charakterystycznymi tkanymi wzorami. Za jego twórcę uznaje się Josepha Jacquarda, który w XIX wieku stworzył specjalną maszynę tkacką. Jeżeli tkanina została przetykana przędzą w srebrnym lub złotym kolorze, wówczas nosi ona nazwę brokatu. Jeżeli jednak reliefowy wzór widoczny jest wyłącznie na prawej stronie materiału (obiciowe, grube tkaniny), to mamy do czynienia z tak zwaną tkaniną strukturalną. Wszystkie te rodzaje tkanin mogą być wykonane z włókien syntetycznych, wełny, lub też wiskozy. Wszystkie osoby zainteresowane zakupem tego typu materiału, serdecznie zachęcamy do zapoznania się z niniejszą ofertą.

Czym charakteryzuje się tkanina żakardowa.

Tkanina żakard cechuje się przede wszystkim dużymi wzorami oraz połyskującą powierzchnią. Jej kolor delikatnie może się zmieniać w zależności od tego, z której strony w danym momencie pada światło. Tkanina żakard jest dwustronna i najczęściej szyje się z niej obrusy oraz zasłony. Doskonale sprawdzi się także w przypadku produkcji żakietów, marynarek, damskich kostiumów, torebek oraz innych dodatków. Tkanina żakard na sukienki nadaje się szczególnie w przypadku modeli o klasycznej formie, lekko w klimacie retro. W ofercie naszego sklepu internetowego znaleźć można materiał żakardowy w wielu różnych wzorach i kolorach, o bardzo dobrej jakości oraz wysokiej gramaturze.

Tkanina żakard na sukienki, firany, obicia.

Oferujemy klasyczny żakard na odzież codzienną i eleganckie sukienki, gruby dekoracyjny żakard obiciowy, naturalny żakard bawełniany oraz delikatny żakard na firany. Aby tkanina żakardowa mogła służyć nam przez wiele lat, warto zapoznać się z podstawowymi zasadami jej pielęgnacji. Przede wszystkim można prasować ją wyłącznie po stronie odwrotnej, co skutecznie zapobiega psuciu rysunku. Należy prać ją w temperaturze nieprzekraczającej 30 stopni, unikając jednocześnie używania środków przeznaczonych do odzieży białej. Żakard możemy wykręcać jedynie ręcznie, bez wykorzystywania wirówki. Nie suszymy go na słońcu, co dotyczy wszystkich rodzajów tkanin poza jedwabiem.

Żakard - materiał na metry w sklepie Pinsola.

Tkanina żakardowa charakteryzuje się wieloma zaletami, dlatego też jest chętnie nabywana przez naszych Klientów. Jeżeli chcesz być jednym z nich, koniecznie zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy. Możemy zagwarantować szeroki wybór, niezawyżone ceny oraz możliwie jak najszybszy czas wysyłki każdego produktu dostępnego w ofercie. Nasza tkanina żakardowa to produkt najwyższej jakości, o świetnej zwartej strukturze i pięknych bardzo różnorodnych wzorach. Jeśli jesteś osobą kreatywną i tworzysz projekty odzieżowe, dekoracyjne czy wnętrzarskie to tkanina żakardowa na metry jest propozycją dla Ciebie.