Popularność dzianiny punto

Dostępna na niniejszej stronie dzianina punto wykorzystywana jest bardzo często przez największych, światowych projektantów mody. Jest to przewiewna, wysoce trwała oraz bardzo miękka tkanina przeznaczona przede wszystkim do produkcji bluz, bluzek, sukienek, spódnic oraz innej odzieży, szczególnie takiej, o codziennym, jak i sportowym charakterze. Dzianina ta, dostępna w ofercie naszego sklepu, nie gniecie się i jest bardzo przyjemna w dotyku. Co równie ważne, nabyć ją można w atrakcyjnej, niezawyżonej cenie, dzięki czemu jest ona tak bardzo popularna. Na niniejszej stronie można znaleźć szeroki wybór kolorów oraz wzorów tej właśnie dzianiny.

Charakterystyka dzianiny punto

W przeciwieństwie do tkanin będących efektem wzajemnego przeplatania się nici osnowy i wątku, dzianiny, takie jak punto, powstają z wiszących na sobie oczek. Co równie istotne, oczka prostopadłe, które biegną po długości materiału, nazywane są kolumienkami, natomiast oczka biegnące horyzontalnie stanowią o szerokości dzianiny. Można wzbogacać ją także lycrą, dzięki której materiał ten staje się bardziej elastyczny. Kwestia ta zależy od indywidualnych potrzeb oraz wymagań danej osoby.

Dzianina punto i jej zalety

Istnieje wiele powodów, dla których dzianina punto cieszy się tak dużą popularnością. Przez wzgląd na swoją luźną strukturę, materiał ten uznawany jest za oddychający i gwarantujący całkowicie swobodną przepuszczalność powietrza. Dzianina ta jest także rozciągliwa i miękko układa się na ciele, dopasowując się do kształtów figury. Co równie ważne, dzięki szybkiemu procesowi produkcji takich materiałów, są one stosunkowo tanie, niż jak miałoby to miejsce w przypadku materiałów tkanych. Współcześnie bardzo trudno byłoby wyobrazić sobie casualową modę lub też modę sportową bez ich udziału.