Charakterystyka wiskozy

Wiskoza to materiał, który powstaje z celulozy pozyskanej z naturalnego drewna. Jest ona tworzona z włókien sztucznych, które jednocześnie są pochodzenia naturalnego. Co to oznacza w praktyce? Jej podstawowym składnikiem jest drzewna celuloza, co ma duży wpływ na jej wartości. Dzianina wiskozowa przez wiele osób odbierana jest jako dość sprzeczny materiał, ponieważ nie jest ona całkowicie naturalna, jak ma to miejsce w przypadku jedwabiu, czy też bawełny, ale też nie jest syntetyczna, jak nylon i poliester. Znajduje się gdzieś pomiędzy.

Dzianina wiskozowa i jej zalety

Dzianina wiskozowa charakteryzuje się wieloma zaletami. Jest ona przede wszystkim:
-higroskopijna, dzięki czemu jest w stanie pochłaniać wilgoć. Naturalne pochodzenie włókien celulozy daje gwarancję bardzo dobrej pochłanialności potu oraz odprowadzanie go z powierzchni skóry, dzięki czemu może ona oddychać. Wiskoza chroni więc przed nadmiernym poceniem się oraz przegrzaniem
-przewiewna, a wszystko to dzięki wyżej już wspomnianej higroskopijności. Materiał ten zapewnia skórze nieustanny dopływ powietrza, przez co sprawdzi się przede wszystkim podczas upalnych i słonecznych dnia
-antyalergiczna, co oznacza, ze nie będzie powodować podrażnień skóry
-dostępna w niskich cenach, które są korzystniejsze od cen jedwabiu czy też wełny

Co jeszcze warto wiedzieć o materiale wiskozowym?

Dzianiny wiskozowe cechują się bardzo dobrymi właściwościami, które imitują naturalne tkaniny, takie jak m.in. bawełna. Materiał ten doskonale odnajdzie się w przypadku sukienek, spódniczek, bluzek i nie tylko i jest niezastąpiony podczas wysokich temperatur. Dzieje się tak przede wszystkim przez wzgląd na jego właściwości chłodzące oraz antyseptyczne. Co równie ważne, tego typu tkaniny są bardzo miękkie, a co za tym idzie, przyjemne w noszeniu, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na ich zakup.

Dzianina wiskozowa i proces jej produkcji

Warto również wiedzieć, że produktami wyjściowymi, niezbędnymi do produkcji wiskozy są: dwusiarczek węgla, celuloza drzewna oraz ług sodowy. Arkusze celulozy zanurzane są w specjalnym roztworze ługu sodowego, a następnie w roztworze dwusiarczku węgla. W efekcie powstaje lepka, gęsta ciecz, zwana wiskozą. Następnie wprowadzana jest ona do przędzalniczych maszyn, w których to, w odpowiednich warunkach, otrzymuje się nitki wiskozy z których tworzy się ubrania.

Dzianina wiskozowa – dlaczego warto nabyć ją właśnie u nas?

Istnieje kilka powodów, dla których warto nabyć dzianinę wiskozową właśnie u nas. Niniejsze produkty charakteryzują się najwyższą jakością oraz szerokim wyborem, dzięki czemu jesteśmy przekonani, że każda osoba odwiedzająca nasz internetowy sklep znajdzie coś dla siebie. Wysoką jakość materiałów zawdzięczamy  przede wszystkim dokładnej selekcji. Wiemy, co dobre, a wszystko to dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu oraz dużej wiedzy z tej właśnie dziedziny.

Od samego początku naszej działalności zadowolenie Klienta stawiamy na pierwszym miejscu. Dlatego też, jeżeli masz jakiekolwiek pytania związane z niniejszymi dzianinami wiskozowymi, nie czekaj dłużej i skontaktuj się z nami już dziś. Bardzo chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, rozwiewając Twoje wątpliwości.

Nieprzeciętna jakość i niskie ceny

Przemysł tekstylny uwielbia różnorodność. Z jednej strony istotne są materiały o grubym i mocnym splocie, z drugiej pełne delikatności tkaniny, które przypominają morską pianę. Do jednych z nich należą dzianiny wiskozowe, które są niezwykle delikatne i miękkie w dotyku. Na szczególną uwagę zasługuje ich przewiewność, dlatego z chęcią wykorzystywane są do produkcji letniej odzieży. Jej cechy są w produkcji ubrań niezwykle istotne, ponieważ zazwyczaj kupując ubranie sugerujemy się jego strukturą. Nawet najpiękniejszy kolor i nietuzinkowy fason przegrywają, jeśli tkanina, z której wykonane jest ubranie jest nieprzyjemna i podrażnia skórę. Jako producent oferujemy jedynie wysokiej jakości wiskozę.

Dzianina wiskozowa

Zaletą, jaką posiada dzianina wiskozowa, którą oferuje nasz sklep internetowy jest fakt, że świetnie radzi sobie jako zamiennik nieco drożnych materiałów, takich jak: jedwab, bawełna, czy wełna. W dotyku przypomina naturalne tkaniny, ale jej cena jest zdecydowanie bardziej satysfakcjonująca. W sklepie internetowym dzianinę wiskozową można zakupić nawet kilka razy tańszą niż dobrej jakości bawełnę. Jej charakterystyczna i delikatna struktura pozostaje bardzo elastyczna, dlatego spełni się jako materiał na bluzki, tuniki, sukienki, a nawet legginsy.

Sklep internetowy z dzianiną wiskozową

Nasz sklep z dzianiną wiskozową to gwarancja najwyższej jakości materiałów oraz bardzo atrakcyjnych cen. Oferujemy indywidualne podejście do każdego klienta, dlatego mamy pewność, że każdy uzyska satysfakcjonujący produkt dopasowany do indywidualnych oczekiwań. Dzianina wiskozowa z naszej oferty odznacza się najlepszymi właściwościami, dzięki czemu z powodzeniem jest wykorzystywana nie tylko w branży odzieżowej, ale i tekstylnej.

Producent najlepszej dzianiny wiskozowej

Producent dzianiny wiskozowej dba o to, by proponowany materiał spełniał oczekiwania i wymagania zgodne z deklarowanymi właściwościami. Wysokiej jakości tkanina powinna odznaczać się nieprzeciętną miękkością, która zbliżona jest do naturalnego i drogiego jedwabiu, zatem musi wyróżniać się nienaganną delikatnością i estetyką. Szczególnie popularna w przemyśle tekstylnym, ponieważ oprócz delikatności i przewiewności jest też bardzo elastyczna, co jest przydatne podczas użytkowania legginsów i getrów.