Charakterystyka wiskozy

Wiskoza to materiał, który powstaje z celulozy pozyskanej z naturalnego drewna. Jest ona tworzona z włókien sztucznych, które jednocześnie są pochodzenia naturalnego. Co to oznacza w praktyce? Jej podstawowym składnikiem jest drzewna celuloza, co ma duży wpływ na jej wartości. Dzianina wiskozowa przez wiele osób odbierana jest jako dość sprzeczny materiał, ponieważ nie jest ona całkowicie naturalna, jak ma to miejsce w przypadku jedwabiu, czy też bawełny, ale też nie jest syntetyczna, jak nylon i poliester. Znajduje się gdzieś pomiędzy.

Dzianina wiskozowa i jej zalety

Dzianina wiskozowa charakteryzuje się wieloma zaletami. Jest ona przede wszystkim:
-higroskopijna, dzięki czemu jest w stanie pochłaniać wilgoć. Naturalne pochodzenie włókien celulozy daje gwarancję bardzo dobrej pochłanialności potu oraz odprowadzanie go z powierzchni skóry, dzięki czemu może ona oddychać. Wiskoza chroni więc przed nadmiernym poceniem się oraz przegrzaniem
-przewiewna, a wszystko to dzięki wyżej już wspomnianej higroskopijności. Materiał ten zapewnia skórze nieustanny dopływ powietrza, przez co sprawdzi się przede wszystkim podczas upalnych i słonecznych dnia
-antyalergiczna, co oznacza, ze nie będzie powodować podrażnień skóry
-dostępna w niskich cenach, które są korzystniejsze od cen jedwabiu czy też wełny

Co jeszcze warto wiedzieć o materiale wiskozowym?

Dzianiny wiskozowe cechują się bardzo dobrymi właściwościami, które imitują naturalne tkaniny, takie jak m.in. bawełna. Materiał ten doskonale odnajdzie się w przypadku sukienek, spódniczek, bluzek i nie tylko i jest niezastąpiony podczas wysokich temperatur. Dzieje się tak przede wszystkim przez wzgląd na jego właściwości chłodzące oraz antyseptyczne. Co równie ważne, tego typu tkaniny są bardzo miękkie, a co za tym idzie, przyjemne w noszeniu, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na ich zakup.

Dzianina wiskozowa i proces jej produkcji

Warto również wiedzieć, że produktami wyjściowymi, niezbędnymi do produkcji wiskozy są: dwusiarczek węgla, celuloza drzewna oraz ług sodowy. Arkusze celulozy zanurzane są w specjalnym roztworze ługu sodowego, a następnie w roztworze dwusiarczku węgla. W efekcie powstaje lepka, gęsta ciecz, zwana wiskozą. Następnie wprowadzana jest ona do przędzalniczych maszyn, w których to, w odpowiednich warunkach, otrzymuje się nitki wiskozy z których tworzy się ubrania.

Dzianina wiskozowa – dlaczego warto nabyć ją właśnie u nas?

Istnieje kilka powodów, dla których warto nabyć dzianinę wiskozową właśnie u nas. Niniejsze produkty charakteryzują się najwyższą jakością oraz szerokim wyborem, dzięki czemu jesteśmy przekonani, że każda osoba odwiedzająca nasz internetowy sklep znajdzie coś dla siebie. Wysoką jakość materiałów zawdzięczamy  przede wszystkim dokładnej selekcji. Wiemy, co dobre, a wszystko to dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu oraz dużej wiedzy z tej właśnie dziedziny.

Od samego początku naszej działalności zadowolenie Klienta stawiamy na pierwszym miejscu. Dlatego też, jeżeli masz jakiekolwiek pytania związane z niniejszymi dzianinami wiskozowymi, nie czekaj dłużej i skontaktuj się z nami już dziś. Bardzo chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, rozwiewając Twoje wątpliwości.