Poliester – tkanina.

Jedną z najpopularniejszych tkanin, wykorzystywanych w przemyśle tekstylnym, jest materiał poliester. Jest on bardzo powszechny, głównie za sprawą swojej niskiej ceny oraz łatwej dostępności. Jego historia nie jest długa i sięga lat 30 XX wieku. To właśnie wtedy rozpoczęto prace laboratoryjne nad syntetycznymi materiałami, które można by wykorzystywać na potrzeby przemysłu odzieżowego. Badania te prowadzone były przez dwóch brytyjskich chemików – Johna Whinfielda oraz Jamesa Tennanta Dicksona, którzy w 1941 roku opatentowali PET. Poliester cechuje się bardzo szerokim zastosowaniem, dlatego też tak wielu Klientów decyduje się na jego zakup. Jako zaufany sklep internetowy możemy się pochwalić bardzo bogatą ofertą rozmaitych produktów, do których należy również tkanina poliester.

Tkanina poliestrowa - znajdziesz ją w wielu ubraniach.

Tkanina poliestrowa wykorzystywana jest przede wszystkim do produkcji bluzek, sukienek, plecaków, koszulek, kamizelek, kurtek i nie tylko. To właśnie z niej bardzo często produkowane są dywany, pościele, chodniki, firanki oraz inne materiały dekoracyjne. W swojej ofercie posiadamy najwyższej jakości poliester na metry, który dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu jesteśmy przekonani, że każda osoba odwiedzająca naszą stronę, znajdzie tu coś dla siebie.

Tkaninę poliestrową wykorzystuje się także w przypadku odzieży sportowej.

Materiał poliester jest doskonałym wynalazkiem szczególnie w przypadku sportowców, nadaje się też idealnie na bieliznę. Odzież sportowa, niezależnie od tego czy jest to polar, koszulka, czy też bluza, nie chłonie potu, a odprowadza go na zewnątrz, gwarantując tym samym intensywny przewiew. Wszystko to powoduje, że tkanina poliester zapewnia właściwy obieg temperatury, utrzymując jednocześnie komfort cieplny. W praktyce oznacza to, że tego typu ubrania nie tylko wydajnie odprowadzają pot, ale także są lekkie oraz nie mokną w przypadku opadów deszczu.

Poliester - materiał o wielu zaletach.

Tkanina poliestrowa jest wysoce odporna na działanie promieniowania słonecznego, co oznacza, że nie będzie blaknąć na słońcu. Doskonale dopasowuje się do kształtu ciała i jest wysoce elastyczna, dzięki czemu, po odkształceniu się, bardzo szybko powróci do swojego pierwotnego stanu. Co równie ważne, ubrania wykonane z tego materiału, nawet po wielu założeniach i praniach, będą w stanie zachować swój pierwotny rozmiar. Co równie istotne, poliester cechuje się małą chłonnością wody. Bardzo szybko schnie, a przy tym jest niezwykle lekki. Bez obaw można prać go w pralce oraz czyścić chemicznie, ponieważ posiada ona wysoką odporność na działanie tego typu środków. Warto również wiedzieć, że dobrej jakości tkanina poliestrowa nie uczula i nie wywołuje alergii. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu.