Poliester stabilny – tkanina o wszechstronnym zastosowaniu

Jedną z najpopularniejszych tkanin, wykorzystywanych w przemyśle tekstylnym, jest materiał poliester. Jest on bardzo powszechny, głównie za sprawą swojej niskiej ceny oraz łatwej dostępności. Jego historia nie jest długa i sięga lat 30 XX wieku. To właśnie wtedy rozpoczęto prace laboratoryjne nad syntetycznymi materiałami, które można by wykorzystywać na potrzeby przemysłu odzieżowego. Badania te prowadzone były przez dwóch brytyjskich chemików – Johna Whinfielda oraz Jamesa Tennanta Dicksona, którzy w 1941 roku opatentowali PET. Poliester cechuje się bardzo szerokim zastosowaniem, dlatego też tak wielu Klientów decyduje się na jego zakup. Jako zaufany sklep internetowy możemy się pochwalić bardzo bogatą ofertą rozmaitych produktów, do których należy również tkanina poliestrowa.

Tkanina poliestrowa - znajdziesz ją w wielu ubraniach

Nowoczesny poliester wykorzystywany jest przede wszystkim do produkcji bluzek, sukienek, plecaków, koszulek, kamizelek, kurtek i nie tylko. To właśnie z niego bardzo często produkowane są dywany, pościele, chodniki, firanki oraz inne materiały dekoracyjne. W swojej ofercie posiadamy najwyższej jakości materiał poliester na metry, który dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu jesteśmy przekonani, że każda osoba odwiedzająca naszą stronę, znajdzie tu coś dla siebie. W ofercie mamy zarówno poliester wodoodporny do ogrodu, na poduchy, siedziska i huśtawki na balkon czy taras, a także podszewki, pikówki, ortalion, atłas, satynę, tkaniny obiciowe, modną tkaninę poliestrową shine, jak i plamoodporne materiały na obrusy. Oferujemy poliester drukowany w różnych gatunkach, dostępny w rozmaitych, efektownych i pięknych wzorach w różnym stylu.

Poliester - materiał o wielu zaletach

Tkanina poliester jest wysoce odporna na działanie promieniowania słonecznego, co oznacza, że nie będzie blaknąć na słońcu. Co równie ważne, ubrania wykonane z tego materiału, nawet po wielu założeniach i praniach, będą w stanie zachować swój pierwotny rozmiar. Poliester cechuje się małą chłonnością wody. Bardzo szybko schnie, a przy tym jest niezwykle lekki. Bez obaw można prać go w pralce oraz czyścić chemicznie, ponieważ posiada ona wysoką odporność na działanie tego typu środków. Warto również wiedzieć, że dobrej jakości tkanina poliestrowa nie uczula i nie wywołuje alergii. Nowoczesne technologie produkcji wpłynęły na udoskonalenie tego syntetycznego materiału i możliwość nadawania mu rozmaitych właściwości, struktury i wyglądu, dlatego wśród tkanin poliestrowych znajdziemy zarówno delikatną satynę, tkaninę poliestrową flash o wyjątkowej wyraźnej fakturze, jak i grube wodoodporne materiały ogrodowe czy kodurę. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu.