Taśma koronkowa – gdzie się sprawdzi?

Dostępna na niniejszej stronie taśma koronkowa ozdobiona jest delikatnym i subtelnym wzorem. Dzięki swojej elastyczności oraz uniwersalności ma wiele zastosowań, dlatego też sprawdzi się w wielu sytuacjach. Warto więc wiedzieć, że koronka używana jest najczęściej do ozdabiania bielizny, spódniczek, spódnic, damskich tunik, sukienek, sprawiając, że prezentują się one bardziej kobieco, przez co nie można przejść obok nich obojętnie. Jeżeli również poszukujesz tego typu produktów, koniecznie zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Taśma koronkowa znana nie od dziś

Nie każdy wie, że taśma koronkowa znana jest już od stuleci. Materiał ten bardzo często kojarzony jest z kulturą ludową, ponieważ to właśnie na tym gruncie najbardziej się rozpowszechniła. Początki jej występowania w Polsce związane są z dworem królewskim. Rozpowszechniła ją w XVI wieku królowa Bona, która sprowadziła do kraju najlepszych mistrzów rękodzieła, którzy posiadali umiejętności hafciarskie oraz tkackie na najwyższym poziomie. Również i dziś koronka cieszy się bardzo dużą popularnością i wykorzystywana jest w wielu sytuacjach.

Różne rodzaje taśm koronkowych

Obecnie w wielu sklepach nabyć można różne rodzaje taśm  koronkowych. Za najbardziej tradycyjne uznaje się oczywiście koronki szydełkowe, wytwarzane przy użyciu szydełka. Innym rodzaje są także koronki igłowe, które przez wzgląd na swój oryginalny, dekoracyjny charakter, zyskały miano królowej koronek. Równie efektownie prezentuje się koronka Dotted Swiss, która cechuje się niedużymi aplikacjami wyszywanymi na zwiewnych tkaninach. Do dekorowania ubrań oraz wnętrz wykorzystywana jest także koronka siatkowa, która pleciona jest przy użyciu specjalnej igły.

W swojej ofercie posiadamy taśmy koronkowe wyróżniające się przede wszystkim najwyższą starannością wykonania, estetyką oraz trwałością. Do ich produkcji wykorzystano wyłącznie najlepsze materiały, dzięki czemu taśmy te sprostają wymaganiom każdej osoby. Zapraszamy do dokładnego zapoznania się z naszym asortymentem, a w przypadku jakichkolwiek pytań –- do skontaktowania się z naszym zespołem.