Koronki elastyczne dla każdego.

Mimo swojej długiej tradycji koronka elastyczna nigdy nie wyjdzie z mody i znajdzie swoje uznanie również wśród osób, które są zwolennikami nowoczesnego wzornictwa. Jej ażurowa forma, w nieco odmienionej formie, idealnie odnajdzie się również w przypadku współczesnych i awangardowych aranżacji. Zwiewne, misternie wykonane i delikatne – takimi określeniami można określić koronki pochodzące z naszego internetowego sklepu. Ich charakterystyczny, dekoracyjny wygląd sprawia, że sa one bardzo chętnie wykorzystywane zarówno w branży modowej, jak i w branży dekorowania wnętrz. Jeżeli poszukujesz dobrze zaopatrzonego sklepu z tego typu materiałem, koniecznie sprawdź naszą ofertę.

Modna koronka elastyczna na metry.

Oferujemy piękne koronki elastyczne na metry, w różnych wzorach i kolorach, o różnym stopniu prześwitu i w różnym stylu, dlatego każdy ma możliwość znalezienia idealnego produktu spełniającego jego oczekiwania. Nasza elastyczna koronka to materiał najwyższej jakości, nadający się na odzież w całościowej formie jak zmysłowe bluzki, topy, warstwowe sukienki, czy jako wstawki ozdobne do połączenia z innymi tkaninami. Koronka elastyczna na metry daje szerokie możliwości zastosowania, od tworzonych efektownych ubrań i eleganckich kreacji, po bieliznę i akcesoria dekoracyjne.

Elastyczna koronka kiedyś i dziś.

Nie każdy wie, że elastyczna koronka znana jest już od stuleci. Materiał ten bardzo często kojarzony jest z kulturą ludową, ponieważ to właśnie na tym gruncie najbardziej się rozpowszechniła. Początki jej występowania w Polsce związane są z dworem królewskim. Rozpowszechniła ją w XVI wieku królowa Bona, która sprowadziła do kraju najlepszych mistrzów rękodzieła, którzy posiadali umiejętności hafciarskie oraz tkackie na najwyższym poziomie. Również i dziś koronka cieszy się bardzo dużą popularnością i wykorzystywana jest w wielu sytuacjach. Można ją znaleźć przede wszystkim w branży modowej, w której wykorzystuje się ją przede wszystkim w produkcji bielizny, spódniczek, jak i gorsetów.

Koronki elastyczne - różne rodzaje.

Za najbardziej tradycyjne uznaje się oczywiście koronki elastyczne szydełkowe, wytwarzane przy użyciu szydełka. Innym rodzaje są także koronki igłowe, które przez wzgląd na swój oryginalny, dekoracyjny charakter, zyskały miano królowej koronek. Równie efektownie prezentuje się koronka Dotted Swiss, która cechuje się niedużymi aplikacjami wyszywanymi na zwiewnych tkaninach. Do dekorowania ubrań oraz wnętrz wykorzystywana jest także koronka siatkowa, która pleciona jest przy użyciu specjalnej igły.  W przypadku jakichkolwiek problemów związanych z doborem odpowiedniej koronki służymy swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Nasza koronka elastyczna na metry to produkt o ciekawej formie wizualnej, znakomitej jakości i w konkurencyjnej cenie.