Ponadczasowe koronki

Zwiewne, misternie wykonane i delikatne – takimi określeniami można określić koronki, które oferuje swoim klientom także nasz sklep. Ich charakterystyczny, dekoracyjny wygląd sprawia, że jest ona bardzo chętnie wykorzystywana zarówno w branży modowej, jak i w branży dekorowania wnętrz. Mimo swojej długiej tradycji koronka nigdy nie wyjdzie z mody i znajdzie swoje uznanie również wśród osób, które są zwolennikami nowoczesnego wzornictwa. Jej ażurowa forma, w nieco odmienionej formie, idealnie odnajdzie się również w przypadku współczesnych i awangardowych aranżacji. Jeżeli poszukujesz dobrze zaopatrzonego sklepu z tego typu materiałem, to nie mogłeś trafić lepiej.

Koronki. Tkanina z wieloletnią historią

Nie każdy wie, że tkanina, jaką jest koronka, znana jest już od stuleci. Materiał ten bardzo często kojarzony jest z kulturą ludową, ponieważ to właśnie na tym gruncie najbardziej się rozpowszechniła. Początki jej występowania w Polsce związane są z dworem królewskim. Rozpowszechniła ją w XVI wieku królowa Bona, która sprowadziła do kraju najlepszych mistrzów rękodzieła, którzy posiadali umiejętności hafciarskie oraz tkackie na najwyższym poziomie. Również i dziś koronka cieszy się bardzo dużą popularnością i wykorzystywana jest w wielu sytuacjach.

Koronka. Materiał, który niejedno ma imię

Współcześnie nabyć można wiele rodzajów materiałów, jakimi są koronki. Za najbardziej tradycyjne uznaje się oczywiście koronki szydełkowe, wytwarzane przy użyciu szydełka. Innym rodzaje są także koronki igłowe, które przez wzgląd na swój oryginalny, dekoracyjny charakter, zyskały miano królowej koronek. Równie efektownie prezentuje się koronka Dotted Swiss, która cechuje się niedużymi aplikacjami wyszywanymi na zwiewnych tkaninach. Do dekorowania ubrań oraz wnętrz wykorzystywana jest także koronka siatkowa, która pleciona jest przy użyciu specjalnej igły. 

Zapraszamy do zakupu koronek w naszym internetowym sklepie

 Wszystkie osoby poszukujące godnego zaufania sklepu z tkaninami koronkami serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem. Nasza firma funkcjonuje na rynku do wielu lat, dostarczając swoim Klientom solidnych produktów najwyższej jakości. Dzięki temu możemy pochwalić się wieloma pozytywnymi rekomendacjami, które nas bardzo cieszą. Zapraszamy do zakupów, a w przypadku jakichkolwiek pytań związanych z naszymi tkaninami – do kontaktu. Bardzo chętnie odpowiemy na każde z nich.