Ponadczasowe koronki i gipiura

Zwiewne, misternie wykonane i delikatne – takimi słowami można określić tkaniny koronkowe na metry, które oferuje klientom nasz sklep internetowy. Charakterystyczny, dekoracyjny wygląd sprawia, że koronki gipiurowe są bardzo chętnie wykorzystywane zarówno w branży modowej, jak i do dekorowania wnętrz. Ponadczasowe koronki ślubne to od zawsze pożądane, efektowne i atrakcyjne materiały, cenione przez projektantki i przyszłe panny młode.

Mimo swojej długiej tradycji gipiura nigdy nie wyjdzie z mody i znajdzie swoje uznanie również wśród osób, które są zwolennikami nowoczesnego wzornictwa. Jej ażurowa forma idealnie odnajdzie się również w przypadku współczesnych i awangardowych aranżacji. Jeżeli poszukujesz dobrze zaopatrzonego sklepu z tego typu materiałem, to nie mogłeś trafić lepiej. Nasze koronki z włókien poliestrowych, tradycyjna ażurowa gipiura na metry czy cienka gipiura do firan to produkty godne polecenia, piękne i efektowne.

Koronka - materiał z wieloletnią tradycją

Nie każdy wie, że tkaniny takie jak koronki i gipiury znane są już od stuleci. Sukienki z koronki oraz zmysłowe, romantyczne dodatki do tej pory są uwielbiane przez kobiety, niezależnie od wieku. Gipiury bardzo często kojarzone są z kulturą ludową, ponieważ to właśnie na tym gruncie najbardziej się rozpowszechniły. Początki występowania koronki w Polsce związane są z dworem królewskim. Rozpowszechniła ją w XVI wieku królowa Bona, która sprowadziła do kraju najlepszych mistrzów rękodzieła, posiadających umiejętności hafciarskie oraz tkackie na najwyższym poziomie. Również i dziś koronki wieczorowe cieszą się bardzo dużą popularnością i wykorzystywane są na wiele okazji. Szczególnie koronka gipiurowa o wyraźnym nawiązaniu do tradycyjnych wyrobów szydełkowych, wyrazistych wzorach z dużymi prześwitami, jest ceniona w krawiectwie i modzie ślubnej. Gipiury nadają się idealnie do wykończenia eleganckich kreacji, wyglądają pięknie założona na gołe ciało, jak i na satynowym podkładzie.

Ponadczasowe i eleganckie są również dekoracje takie jak firanki z gipiurą, które można z powodzeniem uszyć samemu. Dobry sklep oferuje koronki w dużym wyborze, dl