Dzianiny dla każdego

Dzianina, którą oferuje także nasz sklep, wytwarzana jest mechaniczną metodą zwaną dzianiem. Do najbardziej charakterystycznych elementów tego procesu zaliczyć można oczka. Te ułożone obok siebie tworzą tak zwany wątek, natomiast oczka znajdujące się jedno nad drugim nazywane są kolumiętką. Warto również wiedzieć, że oczka te mają zarówno lewą, jak i prawą stronę, dlatego też nazywa się je oczkami lewymi lub prawymi. Dzianiny produkowane są ręcznie lub też z wykorzystaniem maszyn i mogą być wzorzyste, gładkie lub też o niestandardowych splotach.

W jaki sposób powstaje dzianina i czym się różni od tkaniny?

Dzianina dostępna w naszym sklepie powstaje z jednej nitki, która uformowana w charakterystyczne oczka, tworzy połączone ze sobą w sposób prostopadły rzędy. Z tego właśnie materiału tworzy się najczęściej skarpetki, rękawiczki, czapki, t-shirty, jak również dresy, czyli innymi słowy, te elementy garderoby, które są rozciągliwe i wygodne. To właśnie między innymi przez dużą dostępność oraz wysoki komfort dzianiny cieszą się tak dużą popularnością wśród wielu osób odwiedzających naszą internetową stronę.

Decydując się na zakup dzianiny warto wiedzieć, czym różni się ona od tkaniny. Przede wszystkim, tkaniny tworzone są z dwóch układów nitek, które ułożone są w splot. Innymi słowy, tkaniny są tkane i mają osnowę oraz wątek. Dzianiny natomiast powstają z jednej lub też wielu nitek, poprzez tworzenie kolumienek i rządków, które łączą się w oczka. W dużym uproszczeniu można więc stwierdzić, że dzianiny są dziane i podobnie, jak w przypadku szydełka, mają oczka. Te zaś mogą cechować się różną fakturą oraz rozciągliwością.

Zapraszamy do zakupu dzianiny w naszym sklepie

Z radością i dumą zapraszamy Was do naszego sklepu z dzianinami, który jest prawdziwą skarbnicą dla każdego poszukiwacza cennych i odkrywczych rozwiązań w dziedzinie tekstyliów. Swoje doświadczenie budujemy od ponad 35 lat! W 1982 roku powstała nasza firma-matka, która nadal z sukcesem tworzy odzież dla wielu renomowanych marek. Dziś o tkaninach wiemy wszystko. Postanowiliśmy podzielić się z Wami tą wiedzą, bezpośrednio w Wasze ręce kierując starannie wybrane, najwyższej jakości, piękne materiały, z których będziecie mogli uszyć własne, niepowtarzalne stroje. Takie, jakie podpowie Wam wyobraźnia. W przypadku jakichkolwiek pytań związanych z naszymi produktami, pozostajemy do Waszej dyspozycji i bardzo chętnie odpowiemy na każde z nich w możliwie jak najkrótszym czasie. Zapraszamy do zakupów!