Szyfon - materiał lekki, delikatny i zwiewny.

Szyfon to materiał o bardzo charakterystycznej lekkości i miękkości. W porównaniu do innych tkanin wykazuje się zwiewnością, dlatego polecany jest w szczególności na sezon letni, kiedy cenimy delikatność i przewiewność. Bardzo popularne są bluzki i sukienki z szyfonu, które prezentują się niezwykle efektownie w zestawieniu z lekkim, wakacyjnym wiatrem. Ponadto materiał szyfon cieszy się nieustającą popularnością w modzie ślubnej, gdzie wykorzystywany jest jako element ozdobny do akcesoriów, w szczególności welonów. Na uwagę zasługuje podział materiału na szyfon jedwabny, nylonowy, bawełniany, poliestrowy, cieniowany i mieszany.

Poznaj szeroką ofertę na materiał szyfon.

Oprócz wyjątkowych okazji szyfon to materiał, który może nam towarzyszyć w na co dzień. Łączony z tiulem świetnie się prezentuje, a przy okazji pozostaje zwiewny i delikatny, dlatego będzie komfortowym wyborem w okresie wiosenno-letnim. Swoją delikatnością szczególnie przekonuje kobiety, które kochają czuć się nieco subtelniej i dziewczęco. W ofercie posiadamy materiał szyfon na metry w różnych wzorach i kolorach, by móc sprostać nawet najbardziej wymagającym oczekiwaniom.

Elegancka tkanina szyfon na metry w sklepie Pinsola.

Tkanina szyfon jest lekka, dlatego należy poświęcić szczególną uwagę jej pielęgnacji oraz użytkowaniu. Nie jest ulotna i nietrwała, ale w porównaniu z dresową dzianiną będzie prezentowała się jak letnia, morska piana. Szczególną uwagę warto poświęcić materiałom w kwiatowych wzorach, które nawiązują do delikatnych i sielskich polan. Małe kwiaty na kolorowym tle będą pięknie prezentowały się na kobiecej bluzce lub sukience, która podkreśli wdzięk i kobiece walory.

Z pewnością szyfon to jedna z tych tkanin, które zachwycają swoją niesamowitą elegancją, a nawet luksusem. Bogato zdobione z dodatkowymi aplikacjami stworzą kreację, która nie przejdzie niezauważona. Nasza tkanina szyfon na metry wzmocniona włóknami syntetycznymi jest zdecydowanie trwalsza w porównaniu z materiałem z jedwabiu. Cechą charakterystyczną szyfonu jest jego nieco ziarnista powierzchnia i przezroczystość, która jest uzależniona od koloru, wzornictwa i gatunku materiału.