Wiskoza materiał delikatny niczym jedwab.

Tkaniny wiskozowe wyróżniają się doskonałymi właściwościami, które imitują tkaniny naturalne o szlachetnym składzie, między innymi jedwab, wełnę oraz bawełnę. Ma szczególne zastosowanie w modzie damskiej, gdzie dominuje jako wiskoza tkanina przeznaczona na suknie i bluzki. Materiał jest niezwykle lekki i przewiewny, dlatego z powodzeniem noszony jest w letnie upały. Ponadto tkanina wiskoza cechuje się tym, że ma właściwości antyseptyczne i chłodzące stąd popularność w okresie, w którym dominują egzotyczne upały.

Wiskoza - tkanina i jej właściwości.

Tkanina, jaką jest wiskoza materiał jest niezwykle miękka, delikatna i przyjemna w dotyku, ale można też zauważyć jej pewne minusy. Podczas użytkowania dość szybko się gniecie. Nie oznacza to, że nie warto w nią inwestować, wręcz przeciwnie, jest niemalże niezastąpionym dodatkiem podczas wakacyjnych wypraw. Wiskoza materiał swoje cechy zawdzięcza metodom obróbki podczas wytwarzania surowca, a w konsekwencji tkaniny. Wiskoza tkanina powstaje poprzez obróbkę chemiczną celulozy, która z kolei powstaje z masy drzewnej. Celuloza jest jednym z najważniejszych budulców roślin. W przemyśle włókienniczym wykorzystuje się celulozę dostarczaną przez świerk, sosnę i buk.

Poprzez skomplikowany proces chemiczny z drewna powstaje tak niebywale lekki i delikatny materiał wiskoza. Tkanina wiskozowa to materiał, którego nie można jednoznacznie określić jako naturalnego i sztucznego. Łączy w sobie oba budulce, ponieważ z jednej strony powstaje z drzew, z drugiej jest poddawana obróbce technologicznej. Jej zaletą jest zadowalająca higroskopijność, odporność na działanie moli lub grzybów, a co więcej nie uczula.

Materiał wiskoza na metry tylko w Pinsola.

W naszej ofercie znalazła się tkanina wiskozowa, która cechuje się ponadprzeciętną jakością oraz możliwością doboru rozwiązań do indywidualnych potrzeb. Dysponujemy szeroką gamą kolorystyczną i niebagatelnymi wzorami, które wpasowują się w nowoczesne trendy modowe. Wiskoza na metry jest jednym z ulubionych surowców w okresie letnim. Poprzez staranną selekcję jesteśmy w stanie zagwarantować najwyższy standard tych tkanin pod każdym względem. Wiskoza na metry w naszym sklepie stanowi bardzo ważny dział - dbamy, aby było w nim dużo nowości i tkanin o wysokiej jakości. Z naszą pomocą z pewnością znajdziesz wymarzony kolor i wzór materiału na uroczą sukienkę lub bluzkę, która umili letnie spacery nad brzegiem morza.