Tkanina Lotos dostępna w wielu wzorach i kolorach

Tkanina typu beaver, o skośnym splocie i specyficznej budowie, ma wiele zastosowań, a w dodatku jest niedroga i wdzięczna do szycia. Materiał składa się w 50% z włókien poliestrowych, a w 50% z przędz bawełnianych, posiada więc jedną stronę śliską, wodoodporną, lekko błyszczącą, a drugą – matową, miękką, o naturalnym chwycie.

Lotos nie gniecie się, jest dość sztywny i wyjątkowo wytrzymały. Tkanina wyróżnia się odpornością na czynniki mechaniczne, chemiczne i świetnie znosi zmienne warunki atmosferyczne, dlatego sprawdzi się jako baza na tekstylia ogrodowe.

W naszym sklepie znajdziesz wiele modnych wzorów, które doskonale odnajdą się w Twoim wnętrzu i strefie wypoczynkowej. Największym zainteresowaniem cieszą się ponadczasowe pasy w różnych wersjach kolorystycznych, świetne na akcesoria plażowe, a także motywy tropikalne i sezonowe.

Co warto uszyć z tkaniny lotos?

Materiał wykorzystasz z powodzeniem na leżaki, huśtawki, hamaki, poduszki ogrodowe czy rolety. Uszyjesz z niego efektowną kosmetyczkę, plecak, torbę plażową lub worek na buty. To także świetna baza na różnego rodzaju pokrowce na sprzęt fotograficzny, wędkarski, myśliwski czy estradowy.

Z mocnego materiału Lotos tworzy się też przydomowe namioty ogrodowe, umilające wypoczynek podczas zmiennej letniej pogody.

Ze względu na właściwości olejo- i wodoodporne, tkanina lotos nadaje się na odzież roboczą, łączącą zalety praktyczne i przewiewność. Materiał jest wyjątkowo wytrzymały, trwały, nie rozciąga się, nie przeciera i zapewnia komfort użytkowania. Lotos stosuje się również do szycia odzieży koszarowej.