Len - materiał o szerokim zastosowaniu.

Tkanina lniana to materiał wytwarzany z przędzy lnianej, pochodzenia roślinnego, często z dodatkami włókien bawełnianych, wełnianych lub poliestrowych. Nowoczesny materiał len zachowuje tradycyjną szlachetność, ale zyskuje na jakości i komforcie użytkowania poprzez dodanie choćby poliestru zapobiegającego nadmiernemu gnieceniu. Oferujemy wysokiej jakości len na metry w pięknych wzorach i kolorach, z którego możesz uszyć wygodną i przewiewną odzież letnią taką jak lekkie sukienki oraz całoroczną – koszule czy bluzki. Jednak tkanina lniana ma szersze zastosowanie - nadaje się znakomicie na tekstylia dla dzieci, zabawki, dekoracje, pościel czy zasłony.

Tkanina lniana i jej właściwości.

Tkanina len jest przewiewna, nieelastyczna, delikatna, o wyraźnym pięknym splocie, lekka, oddychająca i wytrzymała. Może opierać się na naturalnym składzie z dodatkiem włókien bawełnianych lub zawierać sztuczny dodatek, który sprawia, że nie gniecie się tak jak klasyczny len, z zachowaniem szlachetnego wyglądu, struktury i przepuszczalności powietrza. Z tego względu tkanina len nadaje się na odzież szczególnie na ciepłe pory, kiedy absorbcja wilgoci i przewiewność są priorytetowe. Dodatkowa zaleta lnu to antyalergiczność, którą docenią na pewno rodzice małych dzieci oraz osoby uczulone na sztuczne włókna.

Len - tkanina na metry od Pinsola.

W sklepie Pinsola znajdziesz piękne tkaniny lniane o delikatnych kolorach, w klasyczne ujmujące wzory, idealne nie tylko na koszule męskie, letnie żakiety czy sukienki, ale też dekoracje i tekstylia do pokoju malucha czy zasłony do sypialni w stylu marynistycznym. Proponujemy też klasyczną wersję w naturalnym beżu, o tradycyjnym składzie, którą docenią miłośnicy surowego designu i trendu eko. Nasz len na metry to produkt wysokiej jakości, o szlachetnym nowoczesnym składzie, komfortowy w użytkowaniu oraz bardzo wygodny w procesie krojenia i szycia. Oferujemy tkaniny lniane w atrakcyjnych cenach i oryginalnych wzorach, spośród których każdy wybierze coś dla siebie.