Tkaniny w motywy zwierzęce

W dziedzinie druku na tkaninie od wielu lat powracają inspiracje ze świata zwierząt, których niezwykłe umaszczenie i kolorystyka pozostają niedoścignionym wzorem. Projektanci największych domów mody praktycznie co kilka sezonów lansują ubrania z motywami zwierzęcymi, w różnych wersjach.

Natura jest niewyczerpanym źródłem inspiracji, dlatego tkaniny w cętki, panterkę, wężową skórkę czy monochromatyczną zebrę zawsze budzą zachwyt i poruszają wyobraźnię. Szukając ciekawych materiałów w zwierzęce wzory ważne jest, aby trafić do sklepu internetowego, który oferuje różnorodne wersje takich motywów i to w różnych tonacjach i kolorach. Klasyczne materiały w panterkę bazują na brązach, beżach i czerni, ale mogą także przechodzić w nieco odrealnione, abstrakcyjne odcienie, dalekie pierwowzorom. Równie istotna jak kolorystyka jest skala wykorzystanego motywu, są materiały w drobne cętki, ale też takie traktujące element kompozycyjny w skali makro.

Motywy zwierzęce w ubraniu

Dla pasjonatów szycia tkaniny w zebrę czy materiały w panterkę są świetnym wyborem szczególnie jeśli chodzi o modę damską. Wzory zwierzęce są bardzo kobiece, mają w sobie pewną drapieżność, sensualność, tajemniczość i dzikość. Dlatego tkaniny w cętki, wężową skórkę czy panterkę zawsze sprawdzą się przy tworzeniu projektu sukienki, bluzki do prostych ołówkowych spodni czy zwiewnych szali na jesienne chłody.

Motywy zwierzęce w wersji subtelnych brązów zagrają idealnie w stylizacjach w klimacie boho, natomiast te w ostrzejszych kolorach – w kobiecym looku w stylu glamour. W trendach jest też odważny zwierzęcy total look, czyli np.garnitur w panterkę. Tkaniny we wzory zwierzęce można z powodzeniem wykorzystać również w aranżacji wnętrza – w formie zasłon czy poszewek na poduszki. Dodatki w panterkę zgrają się świetnie z meblami w stylu kolonialnym, a te w czarno-białą zebrę uzupełnią wnętrze w duchu nowoczesnej klasyki. Nasza szeroka oferta tkanin w motywy zwierzęce z pewnością zainspiruje wszystkich miłośników natury.