Lamówka bawełniana do obszywania odzieży

Każdy pasjonat szycia wie jak ułatwia pracę oraz wykończenie tworzonej odzieży i dekoracji gotowa lamówka do obszywania ubrań, czyli bawełniana skośna wąska taśma, którą można wygodnie obszyć brzeg obrabianej tkaniny. Lamówka bawełniana jest niezwykle praktyczna, a ze względu na to, że jest zaprasowana symetrycznie – stosuje się ją niezwykle prosto, szybko i łatwo, za to efekt jest wyjątkowo estetyczny.

Lamówki bawełniane występują w dwóch podstawowych szerokościach: 15 mm i 18 mm, a po obszyciu brzegu tkaniny jest złożona na pół, więc jej szerokość zmniejsza się o połowę. Lamówka do obszywania ubrań jest niezbędnym elementem warsztatu krawieckiego szczególnie dla początkujących, ponieważ ułatwia estetyczne i efektowne wykończenie dekoltów, rękawów czy dołu odzieży bez konieczności skomplikowanego obrabiania i podkładania. Zapobiega też strzępieniu się brzegów.

W sklepie Pinsola lamówka bawełniana występuje w wielu kolorach oraz ciekawych wzorach, dlatego bez problemu dobierzesz produkt idealny do Twojej koncepcji i projektu. W naszym dziale pasmanteryjnym występują zarówno lamówki bawełniane, jak i lamówka elastyczna, którą stosuje się w przypadku wykańczania brzegów dzianin. Jeśli chcesz obszyć dekolt sweterka lub tuniki dzianinowej to lamówka elastyczna będzie odpowiednia.

Lamówka elastyczna do firan w sklepie Pinsola

Lamówki przydają się niesłychanie w krawieckich zmaganiach, a samodzielne ich wykonanie jest niezwykle mozolne, czasochłonne i trudno tu o precyzję. Niski koszt zakupu gotowej lamówki zdecydowanie zachęca do zakupu i pozwala zaoszczędzić czas oraz dużo wysiłku, a efekt jest piękny, profesjonalny i estetyczny.

Produkt ten można wykorzystać nie tylko do wykończenia odzieży, lecz również do obszycia brzegów patchworkowych narzut, mat edukacyjnych dla dzieci, kocyków, pokrowców oraz wszelkiego rodzaju dekoracji handmade. Bardzo pomocna jest także lamówka do firan, która pozwala ładnie wykończyć brzegi delikatnych firanek i stworzyć efektowną oprawę okna. Możliwość zakupu na metry sprawia, że łatwo dopasujesz odpowiednią ilość do swoich potrzeb.