Szeroka oferta gipiury

Wybór różnego rodzaju ozdób upiększających nasze otoczenie jest niemalże nieograniczony. W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji szereg nowoczesnych technik, jednakże wiele osób równie chętnie sięga po te sprawdzone. Jedną z nich jest tkanina gipiura, którą mamy w swoim asortymencie. Gipiura jest koronką wenecką lub też klockową, a jej technika wykonywania polega na przeplataniu w grupach po cztery nici, które zostały nawinięte na klocki. W ten właśnie sposób powstaje płócienko w formie ornamentu oraz siateczki będące tłem i wypełnieniem. Technika wyrobu gipiury znana była już w XVI wieku i pochodzi ona z Flandrii. Do najczęściej wykorzystywanych tkanin zaliczyć można bawełnę, jedwab, len oraz wełnę.

Gdzie wykorzystuje się tkaniny, jakimi są gipiury?

Mimo tego, że koronka gipiury nie jest dziś tak dobrze znana, jak miało to miejsce chociażby 100 lat temu, to w dalszym ciągu znaleźć ją można w świecie mody i nie tylko. Ostatnimi czasy widoczny jest zwrot ku nieco subtelniejszej oraz delikatniejszej modzie kobiecej, co równoznaczne jest z powrotem gipiur i wykorzystywaniem ich do tworzenia ubrań. W praktyce oznacza to, że stają się one ciekawym motywem sukien ślubnych, sukienek wieczorowych, jak i tych noszonych na co dzień. Warto jednak wiedzieć, że gipiury mogą zdobić też bluzy oraz t-shirty.

Gipiura w formie koronki i nie tylko

Tkaniny, jakimi są gipiury, coraz częściej zdobią także tkane elementy wchodzące w skład elementów wystroju domów. Można więc znaleźć je przede wszystkim na firankach, poszwach, serwetach, czy też obrusach, szczególnie tych uroczystych i eleganckich. Gipiura doskonale komponować się będzie z odcieniami bieli, lecz nie tylko, dzięki czemu nada tkaninie odświętnego charakteru. Co równie ważne, istnieje możliwość zakupu samej taśmy z gipiurowym wzorem, która przeznaczona jest do samodzielnego naszycia.

Zapraszamy do zakupów!

Z radością i dumą zapraszamy do naszego sklepu, który jest prawdziwą skarbnicą dla każdego poszukiwacza cennych i odkrywczych rozwiązań w dziedzinie tekstyliów. Swoje doświadczenie budujemy od ponad 35 lat! W 1982 roku powstała nasza firma-matka, która nadal z sukcesem tworzy odzież dla wielu renomowanych marek. Dziś o tkaninach wiemy wszystko. Postanowiliśmy podzielić się z Wami tą wiedzą, bezpośrednio w Wasze ręce kierując starannie wybrane, najwyższej jakości, piękne materiały, z których będziecie mogli uszyć własne, niepowtarzalne stroje. Takie, jakie podpowie Wam wyobraźnia.