Obrus, serwetki, rękawice kuchenne - szyjemy ozdoby świąteczne

Z tkaniny bawełnianej można wykonać ozdobne, świąteczne obrusy i serwetki. Jest to bardzo proste w wykonaniu i z pewnością efektowne - ozdobi pięknie każdy stolik i stół.

Obrus lub serwetka świąteczna - jak ją zrobić - instrukcja krok po kroku.

Wycinamy z tkaniny taką wielkość jaką chcemy i jaka pasuje na nasz stół, nasza serwetka ma około 50 x 60 cm i idealnie nada się na mniejszy stolik jako piękna ozdoba. Brzegi materiału podwijamy podwójnie na 1 cm i przeszywamy na maszynie. Gdy wykończymy w ten sposób wszystkie cztery krawędzie nasz obrus jest gotowy!

 

Rękawice kuchenne z motywem świątecznym - wcale nie takie trudne do uszycia.

Przyjemne gotowanie świątecznych potraw, a może piękny prezent dla miłośników gotowania? Rękawica kuchenna w świąteczne wzory to doskonały pomysł! Potrzebujemy bawełnianej tkaniny, watoliny oraz innego cienkiego materiału. Użyłam także wstążki jako wieszaczka i taśmy bawełnianej do wykończenia otworu.

 

Wycięte części na rękawice z bawełny przypinamy do watoliny szpilkami i przyszywamy po stronie bawełny. Przy okazji mocujemy także nasz wieszaczek z wstążki.

 

Tak zszyte obie części przykładamy prawą stroną do prawej, a na górę kładziemy podszewkę także prawą stroną do prawej i razem spinamy gęsto szpilkami. Przeszywamy na maszynie wszystkie warstwy.

 

Po zszyciu nacinamy rękawice na zaokrąglonych miejscach i pomiędzy kciukiem, to pozwoli uformować ładniejszy kształt po wywróceniu na prawą stronę.

 

Wywracamy rękawicę na prawą stronę. W środku powinniśmy mieć podszewkę bez widocznych szwów. Warstwy wokół otworu na rękę spinamy szpilkami i mocujemy na maszynie.

 

Do otworu przypinamy zszytą taśmę bawełnianą o takiej samej szerokości jak otwór. Zamiast taśmy możemy też użyć wyciętego paska z tego samego materiału co wierzch rękawicy.

 

Bawełniany pasek przyszywamy od środka rękawicy, następnie wywracamy na wierzch i również przeszywamy.

 

Rękawica jest gotowa!

 

Oto nasz zestaw świąteczny w pełnej krasie.

 

Czy Wy też szyjecie tego typu rzeczy na święta? Pochwalcie się nimi - z chęcią obejrzymy.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię