Jak uszyć czapkę z uszami dla dziecka? - krok po kroku

To kolejny tutorial na temat szycia czapki krok po kroku. Czapeczka dla dziecka to niezbędny element garderoby na każdą porę roku i przydaje się nawet latem, zwłaszcza w przypadku niemowląt. Takie akcesorium stosunkowo łatwo wykonać, a pomysłów na realizację może być całe mnóstwo.

Jak uszyć czapkę z uszami z dresówki?

Bogaty wybór dzianin w piękne kolory oraz ciekawe wzory dedykowane dla najmłodszych sprawia, że aż trudno zdecydować się na jeden model. Zachęcamy gorąco do tworzenia przy aktywnym udziale dzieci, które mają własne preferencje i świetne pomysły! Zabawnym sposobem na urozmaicenie prostej formy czapki są na przykład uszy – okrągłe misiowe lub długie, zajęcze. Taki model trafi w gust zarówno chłopców, jak i dziewczynek i z pewnością będzie się wyróżniał na tle produktów ze sklepów. Postaramy się pokazać jak uszyć czapkę dla dziecka, która będzie nie tylko praktyczna, ciepła i trwała, ale też oryginalna.

Warto zwrócić szczególną uwagę na wybór dobrej jakości materiałów, które sprawdzą się w praniu i podczas codziennego użytkowania, nie stracą formy i koloru, nie będą się pilingować i długo będą wyglądać nienagannie. My postawiliśmy na dwustronny model z uszami, z uniwersalnej dresówki i delikatnego jerseyu. Taka czapeczka zapewni ciepło i przyjemnie otuli główkę, ale nie spowoduje przegrzania.

Potrzebne materiały

Do wykonania naszej czapki potrzebujemy:

 

Pamiętać należy także o odpowiedniej igle do szycia dzianin i o tym, aby używać szwu elastycznego. Ogromny wybór wzorów i kolorów obydwu gatunków materiałów daje szerokie możliwości łączenia motywów. Można zastosować rozmaite kompozycje i ciekawe zestawienia. Wszystko zależy od życzeń małego użytkownika oraz naszej wyobraźni!

Szycie dziecięcej czapki z uszami w 11 krokach

Krok 1: Wykonujemy wykrój. Instrukcja powstała w oparciu o własny wykrój na czapkę (wskazówki znajdziecie w tutorialu o szyciu czapki beanie), ale z powodzeniem można wykorzystać gotowe wykroje do pobrania w internecie, czy po prostu odrysować inne nakrycie głowy.

Krok 2: Odrysowujemy i wycinamy z dresówki dwie warstwy główne i 4 elementy z których uszyjemy uszka. Dodatkowo wycinamy także wewnętrzną część czapki z jerseyu (bez uszek).

Krok 3: Obie części z dresówki składamy na pół i zszywamy zaszewki.

Krok 4: Uszka zszywamy, przewracamy na prawą stronę i formujemy, zabezpieczając szpilką.

Krok 5: Uformowane uszy przypinamy prawą stroną do zewnętrznej części czapki i przeszywamy.

Krok 6: Dwie warstwy czapki składamy do siebie prawą stroną i przeszywamy całość.

Krok 7: Przewracamy na prawą stronę i sprawdzamy. Jeżeli chcemy, aby nasza czapka składała się z jednej warstwy to możemy zakończyć szycie. Wystarczy zabezpieczyć brzeg.

Krok 8: Zszywamy teraz wewnętrzną część z jereyu, pamiętając o tym, aby zostawić miejsce na wywrócenie czapki na prawą stronę.

Krok 9: Składamy prawymi stronami obie części czapki i przeszywamy po jej obwodzie.

Krok 10: Przez pozostawiony wcześniej otwór przewracamy czapkę na prawą stronę.

Krok 11: Zszywamy otwór ręcznie, ściegiem krytym. Całość składamy.

Nasza czapeczka jest już gotowa!

Do kompletu warto uszyć prosty do wykonania komin, który stworzy z czapką świetny, elegancki zestaw. Dla małej księżniczki można wybrać pastelowe dzianiny w motywy bajkowe lub romantyczne kwiaty, a dla chłopca uniwersalne szarości, granaty, wzory komiksowe albo w kolorowe pojazdy, uwielbiane przez małych panów. Wszystko zależy od gustu i zainteresowań dziecka, jego indywidualnych życzeń i preferencji. Szyjąc samodzielnie mamy gwarancję, że stworzona czapka będzie idealna pod względem rozmiaru, stylu, jakości, a ponadto wyjątkowo trwała. Dodatkowym atutem jest możliwość personalizacji, wykonania haftu z imieniem lub wymarzonej przez malucha aplikacji.

Trzymamy kciuki za wspaniałe realizacje i zapraszamy do zapoznania się z innymi tutorialami!

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię