Skarpeta, serduszko - szyjemy ozdoby świąteczne

Ozdobne serduszko

Z tkaniny bawełnianej można wykonać piękne ozdoby wiszące o różnych kształtach np.: choinki czy gwiazdki. My wykonaliśmy serce, które wypełniliśmy watoliną (taką jak do ocieplania kurtek). Do tego kawałek wstążki i ozdobne, mięciutkie serduszko gotowe.

 

Kształt serca wycinamy z tkaniny dwa razy i przypinamy szpileczkami do siebie prawą stroną do prawej, na środku serca przypinamy też wstążkę, która będzie zawieszką. Zszywamy na maszynie dwie warstwy pozostawiając około 3 cm otwór. Nacinamy brzegi serca i wywijamy go na prawą stronę przez otwór. Następnie także przy użyciu otworu wypełniamy serce watoliną lub wypełniaczem do np. maskotek. Zszywamy nasz otwór i piękna ozdoba jest już gotowa!

 

Jedna z najpopularniejszych ozdób świątecznych-skarpeta!

Pięknie wygląda zarówno na kominku jak i powieszona np.: na drzwiach czy na choince. Nasze skarpety wykonaliśmy z tkaniny bawełnianej czerwonej w białe śnieżynki i z dodatkiem białego polaru. Z powodzeniem można całość wykonać również z polaru lub weluru.

 

Dwa wycięte kształty skarpety przykładamy do siebie prawą stroną do prawej i zszywamy na maszynie zostawiając górny brzeg (otwór) niezszyty. Obrzucamy szew na overloku.

 

Przed wywinięciem skarpety na prawą stronę nacinamy róg, żeby uzyskać ładniejszy kształt.

 

Biały kawałek składamy na pół i zszywamy na overloku, potem obrzucamy także jeden długi brzeg.

 

Wszystkie części naszej skarpety przypinamy razem szpilkami-otwór skarpety lewą stroną do prawej strony białego kawałki, a pomiędzy dodajemy wstążkę, która będzie naszym wieszaczkiem.

 

Biały kawałek składamy na pół i zszywamy na overloku, potem obrzucamy także jeden długi brzeg.

 

Obrzucony wcześniej brzeg białego materiału podwijamy i przeszywamy na maszynie. Wywiajmy go na wierzch skarpety i nasza ozdoba jest już gotowa!

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię