Woreczki na podarunki - szyjemy ozdoby świąteczne

W okresie świątecznym kupujemy prezenty dla dzieci i najbliższych, ale często sprawiamy drobne upominki także dalszym znajomym, współpracownikom czy sąsiadom. Takie małe podarunki to piękne gesty życzliwości, które są niezwykle ważne, a własnoręcznie upieczone pierniczki, oryginalna bombka na choinkę, świeczka lub mydełko w kształcie motywów bożonarodzeniowych mogą sprawić dużo radości. W przypadku niewielkich przedmiotów świetnym pomysłem będzie efektowne opakowanie, takie jak samodzielnie uszyte woreczki świąteczne.

Najlepszą bazą na woreczki na prezenty świąteczne jest tkanina bawełniana, nieelastyczna, łatwa do szycia i krojenia. W naszym sklepie znajdziecie mnóstwo pięknych wzorów typowo świątecznych, ale także motywy dziecięce, kwiatowe czy geometryczne w modnym stylu skandynawskim.

Małe woreczki świąteczne do pakowania prezentów to także znakomity pomysł na kalendarz adwentowy z drobnymi upominkami i słodyczami dla dzieci. Można je powiesić na drewnianej choince lub gałązkach, a będą piękną dekoracją salonu. Wystarczy dodać karteczki z numerami od 1 do 24, zrobić napisy markerem do tkanin lub wyhaftować je na poszczególnych woreczkach.

Potrzebne materiały

Aby uszyć woreczki świąteczne potrzebujemy bawełny 100% w dowolnie wybrane wzory. Na jeden woreczek wystarczy kawałek 40x15cm lub dwa prostokąty 21x15cm, ale jeśli planujecie wykonać mniejsze lub większe opakowania, musicie przygotować odpowiednio mniej/więcej tkaniny. My uszyliśmy woreczki na prezenty świąteczne z tkanin bawełnianych w motywy związane z Bożym Narodzeniem, w naszym sklepie znajdziecie ogromny wybór bawełny pościelowej w rozmaite wzory, w tym również typowo świąteczne.

Niezbędna będzie wstążka satynowa o szerokości 1cm lub sznureczek. Najlepiej przygotować sobie około metr tasiemki. Do dekoracji można dodatkowo użyć koronki bawełnianej, aksamitki, koralików, cekinów lub tiulu, w zależności od preferowanego stylu. Jeśli planujemy prezent dla kogoś bliskiego, warto spersonalizować woreczek za pomocą haftu, aplikacji lub napisu z imieniem albo życzeniami.

Wykonanie woreczków świątecznych krok po kroku

Jeśli mamy już przygotowane tkaniny w różne wzory w odpowiedniej ilości, tasiemkę, wstążkę lub sznurek i ewentualne ozdoby, możemy zabrać się do pracy. Szycie woreczków jest bardzo proste, zwłaszcza, że bawełna pościelowa jest wygodna do cięcia i szycia. W pierwszej kolejności warto wyprasować materiały. Poniżej pokazujemy jak uszyć woreczek na prezenty, krok po kroku.

Krok 1

Z naszych tkanin bawełnianych w świąteczne wzory wycinamy prostokąty o wymiarach 40 x 15 cm lub dwa kawałki 21 x 15cm (jak na zdjęciu).