Koronka bawełniana dla każdego.

Ze względu na popularność trendu wnętrzarskiego w klimacie shabby chic koronka bawełniana przeżywa ostatnio swoisty renesans, pojawia się w formie wykończenia artykułów dekoracyjnych i tekstyliach domowych takich jak zasłony, poduszki, pościel, ściereczki, ręczniki czy ozdobne przywieszki. Koronki bawełniane mają nieodparty staroświecki urok, artystyczny walor, są piękne i misterne. Z powodzeniem można też wykorzystać taśmy koronkowe do wykończenia odzieży, torebek, sukni ślubnych, bukietów czy przedmiotów wykonanych w technice decoupage'u. Koronka bawełniana ma szlachetny wygląd, nadaje elegancji i szyku, jak również specyficznego uroku w klimacie retro. Szeroki wybór wzorów, kolorów i szerokości pozwala dobrać odpowiedni produkt do każdego projektu.

Taśma koronkowa w przeszłości.

Koronka bawełniana ma bogatą historię i tradycję, jest to niezwykły wyrób włókienniczy o dużych walorach artystycznych, pod względem technologicznym będący ażurową wzorzystą plecionką z przędz lub nici z włókien naturalnych. Geneza koronkarstwa sięga XVIw. i swe udokumentowane początki miała na terenie Włoch, a potem we Francji. W Polsce jej historia związana jest ściśle ze sztuką i kulturą ludową, na gruncie której najbardziej się rozpowszechniła w formie ozdób szydełkowych. Prekursorką koronek na dworach arystokratów była królowa Bona, która w XVIw. sprowadziła do kraju mistrzów tkactwa i hafciarstwa, rękodzielników o wspaniałych umiejętnościach i talencie. Koronki pojawiały się w ubiorze jako dekoracja kołnierzy, mankietów, żabotów i bielizny. Dzisiejsza taśma koronkowa jest wykorzystywana w modzie casualowej i wieczorowej, a także do dekoracji przedmiotów codziennego użytku. Ze względu na różnice w technologii produkcji wyróżniamy różne rodzaje koronek, m.in. igłowe, klockowe, szydełkowe, siatkowe i maszynowe.

Koronki bawełniane w sklepie Pinsola.

Oferujemy szeroką gamę produktów pasmanteryjnych takich jak taśma koronkowa, doskonała do dekoracji i wykończenia odzieży. Nasza koronka bawełniana na metry jest dostępna w wielu ciekawych kolorach, wzorach i różnych szerokościach, dlatego łatwo dopasujesz odpowiedni rodzaj i zakupisz dokładnie taką ilość, jakiej potrzebujesz. Polecamy efektowne koronki bawełniane szerokie o niezwykłych walorach estetycznych, które można wykorzystać do wykończenia zasłon, narzut czy tekstyliów do pokoju dziecka, wygodne do naszycia na tworzone projekty. Jeśli chodzi o koronki bawełniane sklep internetowy powinien oferować szeroki wybór w dobrej cenie, dlatego staramy się wzbogacać zaopatrzenie dbając o zadowolenie Klientów, którzy mogą liczyć na zakup najwyższej jakości produktów w atrakcyjnych cenach.