Skarpeta, serduszko - szyjemy ozdoby świąteczne

Okres świąteczny to magiczny czas sprzyjający wyciszeniu i tworzeniu efektownych dekoracji, które podkreślą nastrój i ocieplą wnętrze. Takie własnoręcznie wykonane świąteczne ozdoby diy będą nie tylko pięknie prezentować się w domu, ale mogą być także wspaniałym upominkiem dla kogoś bliskiego. Własne dekoracje świąteczne wiążą się również ze wspomnieniami i dobrą zabawą, dlatego są wyjątkową pamiątką.

Tworzenie ozdób świątecznych – magia Świąt w domu

Wspólne wymyślanie, projektowanie, szycie ozdób świątecznych, wybieranie odpowiednich materiałów, a później dekorowanie domu wyzwalają kreatywność, pobudzają wyobraźnię i zacieśniają relacje, dlatego gorąco zachęcamy do tworzenia razem ze starszymi i młodszymi członkami rodziny!

Ze względu na różny poziom trudności wykonania dekoracji świątecznych można pokusić się o bardziej skomplikowane, czasochłonne formy lub postawić na proste, sprawdzone ozdoby, które będą wyglądały doskonale. Przedstawiamy nasze pomysły na ozdoby świąteczne diy, które nie wymagają zaawansowanych umiejętności krawieckich ani dużej ilości czasu. Warto natomiast poświęcić chwilę na dobranie tkanin i dodatków, aby dekoracje prezentowały się efektownie i wpisywały się w styl mieszkania. W naszym sklepie internetowym znajdziecie bogato zaopatrzony dział z materiałami dedykowanymi na Boże Narodzenie (link), a ogromny wybór pasmanterii pozwoli pięknie wykończyć dzieła (link).

Ozdobne serduszko – potrzebne materiały

Z tkaniny bawełnianej, nieelastycznej, pościelowej ( link) można wykonać piękne ozdoby wiszące o różnych kształtach np.: choinki czy gwiazdki. My uszyliśmy serce, które wypełniliśmy watoliną (taką jak do ocieplania kurtek i wypychania pluszaków). Urocze serduszko sprawdzi się zawsze i wszędzie, jest symbolem miłości, uniwersalną dekoracją, a tkanina z motywem świątecznym nada mu wyjątkowy charakter.

Do wykonania zawieszki potrzebujemy niewielki kawałek tkaniny, tasiemkę lub sznureczek oraz coś do wypełnienia, choćby zwykłą watę. Można pokusić się o zastosowanie różnych kolorów materiałów, koronki, taśmy z pomponami wzdłuż brzegów, futerka, cekinów itp.

Wbrew pozorom, ta prosta forma pozwala na puszczenie wodzy fantazji w kwestii wykończenia, a gotowa ozdoba może się stać małym dziełem sztuki!

Wykonanie wiszącego serca krok po kroku

Wykonanie tej prostej ozdoby nie przysporzy kłopotu nawet początkującym hobbystom krawiectwa oraz osobom, które nie posiadają jeszcze maszyny do szycia i szyją ręcznie.