Woreczki na podarunki - szyjemy ozdoby świąteczne

Doskonałym sposobem na sprawienie radości zarówno obdarowanego jak i nam jest własnoręczne wykonanie woreczków na prezenty. Będzie to o wiele lepsze opakowanie niż kupiona torebka czy papier pakowy. I co istotne: wielorazowa i ekologiczna.

Z naszych tkanin bawełnianych w świąteczne wzory wycięłam prostokąty o wymiarach 40 x 15 cm lub dwóch kawałków 21 x 15 (jak na zdjęciu). Do wykonania potrzeba dodatkowo 1 m wstążki np satynowej białej o szerokości 1 cm.

Wycięte kawałki tkaniny obrzucamy na overlocku z każdej strony. Składamy na pół wzdłuż krótszego boku i zaznaczamy od góry 3 cm. Szyjemy od tego miejsca w dół zszywając w ten sposób boki naszego woreczka.

 

Boki rozkładamy na boki i stębnujemy niezszyte 3 cm od góry. Będzie to otwór tunelu na wstążkę.

 

Górę woreczka zawijamy pojedynczo na 1,5 cm i przeszywamy. Po bokach zostają nam otwarte tunele, przez które przeciągamy wstążkę.

 

1 metr wstążki dzielimy na pół i za pomocą agrafki przeciągamy przez tunel najpierw jeden kawałek, a potem drugi tak żeby można było ściągnąć za ich pomocą woreczek.

 

Oto nasz gotowy woreczek na drobne podarunki jak np biżuteria, dodatki, słodkości, ciasteczka czy inne mniejsze prezenty. Oczywiście do większych prezentów też można uszyć takie woreczki.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię