WZORY
Światowe marki pokazują, że w bieżącym roku wszelkie cętkowane, zwierzęce wzoru zostaną szturmem wyparte przez grochy. Ten silny trend nie będzie ograniczał się do konkretnych rozmiarów czy kolorystyki. Modne będą zarówno bardzo duże jak i drobne groszki, przede wszystkim kolorystyce beżów, brązów, czerni, granatów, bieli i czerwieni. Zaraz po grochach na salony wejdą kraty (głównie w pastelowej kolorystyce). Najmodniejsze będą rodzaje w stylu Brigitte Bardot czyli tzw. Vichy, uniwersalna i ponadczasowa Kurza Stopka (nazywana często Pepitką) oraz Prince The Gallas. Mocno akcentowany i wszechobecny styl retro spowoduje również, że odważne, psychodeliczne wzory, tie-day, printy rodem z tapet z lat 60-70 oraz z dzieł sztuki powrócą ze zdwojoną siłą.

KOLORY
W modzie w 2020 roku królować będzie kolor nieba o zmroku, czyli Pantonowski classic blue 19-4052. Oprócz niebieskości, zniknie popularny w ostatnich sezonach odcień musztardowej żółci i zostanie zastąpiony kolorem marigold, czyli bardziej pomarańczowo-żółtym odcieniem. W dalszym ciągu modne będą beże, jasne szarości oraz biele, a neonowe kolory będą przewijały się w połączeniu z czernią, bielą lub beżem.

RODZAJE MATERIAŁÓW I DODATKÓW
Rok 2020 będzie rokiem kolorowych eko skór, z których zamiast odzieży wierzchniej szyte będą sukienki. Modne pozostaną sztuczne futra, zamsze czy sztruksy. Przewiduje się, że powrócą, modne naście lat temu spódnice z falbanami szyte ze zwiewnych tkanin wiskozowych lub tiuli. Nieodzownymi dodatkami zarówno do kreacji balowych jak i tych codziennych będą cekiny, frędzle oraz pióra.