Rodzaje żakardu

Tkanina, jaką jest żakard, to materiał z charakterystycznymi, tkanymi wzorami. Za jego twórcę uznaje się Josepha Jacquarda, który w XIX wieku stworzył specjalna maszynę tkacką. Jeżeli tkanina została przetykana przędzą w srebrnym lub złotym kolorze, wówczas nosi ona nazwę brokatu. Jeżeli jednak reliefowy wzór widoczny jest wyłącznie na prawej stronie materiału (obiciowe, grube tkaniny), to mamy do czynienia z tak zwaną tkaniną strukturalną. Wszystkie te rodzaje tkanin mogą być wykonane z włókien syntetycznych, wełny, lub też wiskozy. Wszystkie osoby zainteresowane zakupem tego typu materiału, serdecznie zachęcamy do zapoznania się z niniejszą ofertą.

Czym charakteryzują się żakardowe tkaniny?

Żakard cechuje się przede wszystkim dużymi wzorami oraz połyskującym materiałem. Jego kolor delikatnie może się zmieniać w zależności od tego, z której strony w danym momencie pada słońce. Żakard jest tkaniną dwustronną i najczęściej szyje się z niego obrusy oraz zasłony. Doskonale sprawdzi się także w przypadku produkcji żakietów, marynarek, damskich kostiumów, torebek oraz innych dodatków. W ofercie naszego sklepu internetowego znaleźć można tkaniny żakardowe w wielu różnych wzorach i kolorach, o bardzo dobrej jakości oraz wysokiej gramaturze.

Pielęgnacja tkanin żakardowych

Aby tkanina żakardowa mogła służyć nam przez wiele lat, warto zapoznać się z podstawowymi zasadami jej pielęgnacji. Przede wszystkim można prasować ją wyłącznie po stronie odwrotnej, co skutecznie zapobiega psuciu rysunku. Należy prać ją w temperaturze nieprzekraczającej 30 stopni, unikając jednocześnie używania środków przeznaczonych do odzieży białej. Żakard możemy wykręcać jedynie ręcznie, bez wykorzystywania wirówki. Nie suszymy go na słońcu, co dotyczy wszystkich rodzajów tkanin poza jedwabiem.

Żakard to materiał charakteryzujący się wieloma zaletami, dlatego też jest on tak chętnie nabywany przez naszych Klientów. Jeżeli chcesz być jednym z nich, koniecznie zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy. Możemy zagwarantować szeroki wybór, niezawyżone ceny oraz możliwie jak najszybszy czas wysyłki każdego produktu dostępnego w naszej ofercie.