Poliester - tkanina

Jedną z najpopularniejszych tkanin, wykorzystywanych w przemyśle tekstylnym, jest poliester. Materiał ten jest bardzo powszechny, głównie za sprawą swojej niskiej ceny oraz łatwej dostępności. Jego historia nie jest długa i sięga lat 30. XX wieku. To właśnie wtedy rozpoczęto prace laboratoryjne nad syntetycznymi materiałami, które można by wykorzystywać na potrzeby odzieżowego przemysłu. Badania te prowadzone były przez dwóch brytyjskich chemików – Johna Whinfielda oraz Jamesa Tennanta Dicksona, którzy w 1941 roku opatentowali PET. Poliester cechuje się bardzo szerokim zastosowaniem, dlatego też tak wielu Klientów decyduje się na jego zakup. Korzystną jego ofertę, przygotował nasz sklep.

Tkanina poliestrowa - znajdziesz ją w wielu ubraniach

Poliester w tkaninach wykorzystywany jest przede wszystkim do produkcji bluzek, sukienek, plecaków, koszulek, kamizelek, kurtek i nie tylko. To właśnie z tej tkaniny bardzo często produkowane są dywany, pościele, chodniki, firanki oraz inne materiały dekoracyjne. W swojej ofercie posiadamy najwyższej jakości poliester, który dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu jesteśmy przekonani, że każda osoba odwiedzająca naszą stronę, znajdzie tu coś dla siebie.

Tkaninę poliestrową wykorzystuje się także w przypadku odzieży sportowej

Bielizna wykonana z tkaniny poliestrowej jest doskonałym wynalazkiem szczególnie w przypadku sportowców. Odzież sportowa, niezależnie od tego czy jest to polar, koszulka, czy też bluza, nie chłonie potu, a odprowadza go na zewnątrz, gwarantując tym samym intensywny przewiew. Wszystko to powoduje, że materiał ten zapewnia właściwy obieg temperatury, utrzymując jednocześnie komfort cieplny. W praktyce oznacza to, że tego typu ubrania nie tylko wydajnie odprowadzają pot, ale także są lekkie oraz nie mokną w przypadku opadów deszczu.

Jakie są zalety tkaniny poliestrowej?

Tkanina poliestrowa jest wysoce odporna na działanie promieniowania słonecznego, co oznacza, że nie będzie blaknąć na słońcu. Doskonale dopasowuje się do kształtu ciała i jest wysoce elastyczna, dzięki czemu, po odkształceniu się, bardzo szybko powróci do swojego pierwotnego stanu. Co równie ważne, ubrania wykonane z tego materiału, nawet po wielu założeniach i praniach, będą w stanie zachować swój pierwotny rozmiar. Co równie istotne, poliester cechuje się małą chłonnością wody. Bardzo szybko schnie, a przy tym jest niezwykle lekki. Bez obaw można prać go w pralce oraz czyścić chemicznie, ponieważ posiada ona wysoką odporność na działanie tego typu środków. Warto również wiedzieć, że poliester nie uczula i nie wywołuje alergii. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu.